Vydejte se do malebného velkopopovického pivovaru na vepřové hody

Vydejte se v sobotu 9.3.2019 do malebného velkopopovického pivovaru na vepřové hody. V letošním roce se koná již 10. ročník, kdy se můžete v pivovarském parku těšit na jitrnice, prejty, polévky, sulc, tlačenku, guláš, škvarky a další vepřové speciality. Přímo na místě mistr řezník předvede ukázku bourání masa i plnění jitrnic. O vše se postarají řezníci Tomáš Hudera, Michal Kovařík, mistr škvarkař Radomír Sekyra a další.

TIP: Přijeďte na vepřové hody mimořádným vlakem!

Odjezd: Praha hl. n. 10:15 à Strančice 10:45 à Velké Popovice 11:15
Odjezd: Velké Popovice 14:30 à Strančice 15:00 à Praha hl. n. 15:30

Lze využít i pendlující vlak mezi zastávkami Velké Popovice a Strančice.

Odjezd: Strančice - 11:50, 12:50
Příjezd: Velké Popovice - 12:15, 13:15

Odjezd: Velké Popovice - 11:20, 12:20,
Příjezd: Strančice - 11:45, 12:45

Jízdné – 100 Kč/osoba (Praha↔️ Velké Popovice) a 50 Kč/osoba (Strančice ↔️ Velké Popovice)
Veškeré jízdenky jsou jednosměrné a k zakoupení pouze přímo ve vlaku.

Každou půlhodinu se budou konat prohlídky pivovaru. Poznejte jeho bohatou historii, projděte se výrobními prostory, kde se dozvíte vše o tom, jak vaříme naše poctivé pivo, a pozdravte našeho Kozla Oldu. Proběhne i oblíbená Kozlova škola čepování, během které se sami naučíte správně pivo čepovat. Starší 18 let se mohou těšit na ochutnávku nefiltrovaného Kozla Světlého a Černého.

Přímo z Plzně přijede i bednářská parta Plzeňského Prazdroje, která stále vyrábí dubové sudy a kádě tradičním způsobem, jsou to jedni z posledních mistrů tohoto poctivého řemesla u nás. Na místě vám ukážou skládání soudků, vypalování na dřevo a jejich další práci. Na památku si budete moci nakoupit suvenýry v Kozlím obchůdku nebo si nechat vygravírovat originální nápis přímo na sklenici či dřevo.

Nenechte si ujít již tradiční akci, kde nebude chybět dobrá nálada, muzika, bednářská parta, nejčerstvější poctivé pivo, prohlídky malebného pivovaru a samozřejmě náš kozel Olda.