Nabídka Lidl pro zahradu od pondělí 4.3.2019 - pro jarní oživení trávníku

Obchodní řetězec Lidl nabízí pro všechny zahradníky od 4.3.2019 pomůcky a nářadí, které vám pomůžou při jarním oživení trávníku po zimě. Když shrabujete trávník a pořád vám na hrábích zůstává mech a tráva, je potřeba vertikutovat.
Lidl tento týden nabízí elektrický vertikutátor a provzdušňovač trávníku v jednom - Parkside PLV 1500 A1. Stroj s příkonem 1500 W umožňuje centrální 4stupňové nastavení hloubky a 1 přepravní polohu. Pro vertikutaci je k dispozici vertikutační válec s 10 nerezavějícími dvojitými noži z nerezové oceli na regeneraci trávníku. Pro provzdušnění využijete provzdušňovací válec se 44 flexibilními ocelovými pružinovými hroty proti mechu a plsti. Obsahuje je bezpečnostní spínač a automatická ochrana motoru proti přetížení. 
Součásti dodávky je záchytný koš s okénkem stavu naplnění. Příslušenství: držák na stěnu, včetně 10m síťového kabelu a odlehčení tahu kabelu Cena je 1990 Kč.

Od teploty půdy 10°C můžete suchý trávník zkrátit na cca 3-4 cm. Měl by být alespoň 3 roky starý, protože jinak byste mohli vytáhnout celý drn. U pěstěného trávníku činí hloubka řezu asi 3 mm, vertikutuje se jen v jednom směru. Pásy, v nichž se pohybujete, by se měly částečně překrývat. U neudržovaného trávníku bude hloubka řezu zhruba 5 mm, vertikutuje se jednou podélně a pak ještě jednou v příčném směru. Potom trávník dobře zalijte, holá místa znovu osejte.
Po vertikutaci je řada na větrání (aerifikaci). Jezděte rovnými pásy přes trávník. Půda se nakypří, zbytky rostlin a starý posečený materiál se odstraní. Mohou být opět přijímány živiny a brání se hromadění stojaté vlhkosti. Trávník byste měli "provětrat" jednou na začátku jara a jednou na podzim.

V nabídce od pondělí 4.3.2019 dále naleznete další pomůcky pro krásné zelené plochy jako je hnojivo pro trávník nebo trávní směsi.

Nabídka platí od 4.3. do 10.3.2019 nebo do vyprodání zásob.

Zdroj: https://www.lidl.cz